لوازم یدکی میتسوبیشی

لوازم یدکی   خودرو

برای اینکه یک خودرو بتواند طول عمر مناسبی داشته باشد نیاز به توجه و مراقبت دارد و آنقدر هم سخت نیست که بتوانیم درک کنیم و یا ساده از کنار این موضوع بگذریم چون در نهایت به مشکلات فروانی خواهیم خورد.

مانند هر موجود زنده ای یک خودرو نیاز به روغن و بنزین مناسب و درجه یک به عنوان غذا یا سوخت و در کنار آن لوازم یدکی میتسوبیشی اصلی، استاندارد و مورد تایید شرکت یا کارخانه سازنده آن وسیله نقلیه دارد.

لوازم یدکی میتسوبیشی در واقع همان قطعات جایگزین و در برخی موارد لوکس و اضافی هستند که در موارد بر حسب ضرورت و یا خراب شدن تجهیزات قبلی خودرو جایگزین آن ها می شوند.

یکی دیگر از دلایلی که بسیار تایید می شود تا از لوازم اصلی و درجه یک برای خودرو استفاد شود این است که هدف از داشتن یک خودرو و استفاده از آن برای یک فرد علاوه بر آسایش و راحتی، امنیت است.

بنابراین زمانی که از تجهیزات و لوازم یدکی نامناسب استفاده شود اولین اتفاقی که می افتد در خطر افتادن جان افراد در خودرو است.

هر چقدر خودرو ها قدیمی تر می شوند پیدا کردن وسایل جانبی و لوازم یدکی آن ها به نسبت سخت تر می شود. برای مثال لوازم یدکی میتسوبیشی ، گالانت و .. شاید به نسبت حساس تر باشند و سخت تر تهیه شوند. بنابراین برای این نوع از خودرو ها حتما باید از محل های مورد تایید و مجاز، لوازم را تهیه  نمود.

روغن موتور برای لوازم یدکی میتسوبیشی

همان طور که گفتیم در کنار لوازم یدکی اصلی و درجه یک که به عنوان اجزاء تشکیل دهنده ی یک خودرو عمل می کنند و ساختار آن را تشکیل می دهند، روغن و بنزین مانند خون و غذایی است که در رگ های یک ماشین در جریان است و موتور را که قلب تپنده ی یک خودرو است، را به حرکت وا می دارد.

بنابراین انتخاب روغن موتور خوب و درجه یک و تعویض به موقع آن می تواند عمر موتور را چندین برابر کند.

اما علت فنی و تخصصی تعویض روغن به دلیل این است که روغن به مرور اکسید می شود و کارایی خود را از دست می دهد.

تغییر رنگ روغن نشان دهنده ی این است که روغن کار خود را خوب انجام داده و در حال پا کنندگی است. به مرور روغن خواص خود را از دست داده و دیگر توانایی برای پاک کنندگی یا روانکاری را ندارد.

روغن موتور نامرغوب این خواص را ندارد و در نتیجه نمی تواند جلوی قرار گرفتن دوده و ذرات و رسوب را بر روی قطعات و موتور بگیرد و در نتیجه باعث ساییدگی شده و راندمان موتور و عمر قطعات کاهش پیدا می کند.

Comment (1)

  • Joe Doe

    Sed dui lorem, adipiscing in adipiscing et, interdum nec metus. Mauris ultricies, justo eu convallis placerat, felis enim ornare nisi, vitae mattis nulla ante id dui.

    آگوست 26, 2016 at 2:56 ب.ظ

Comments are closed.